Bylinný likér Genepy - maceračná fľaša 750ml

12,90 € 10,75 € bez DPH
Skladom (2 ks)

Bylinný likér Genepy - maceračná fľaša s náplňou na domácu prípravu vlastného likéru s horkastou chuťou alpských bylín. Stačí pridať alkohol podľa vlastnej chuti a pripravená zmes sa postará o všetko ostatné. Výsledkom bude lahodný bylinný likér Genepy. Skvelý tip na darček.

Detailné informácie

Podrobný popis

Maceračná fľaša s náplňou na domácu prípravu vlastného bylinného likéru Genepy s horkastou chuťou alpských bylín. Stačí pridať alkohol podľa vlastnej chuti a pripravená zmes sa postará o všetko ostatné. Plná a horkastá chuť alpských bylín dokonale ladí so jemnou liehovinou alebo destilátom. Svojou jemnou horkosťou napomáha tráveniu. Likér Genepy sa získava z artemisia umbelliformis (genepy), horca a borievky. Je to výborné digestívum po jedle, alebo skvelý nápoj ku káve. Skvelý tip na darček. 

Objem fľaše a výsledného nápoja je 750ml. Zmes na prípravu likéru 220g.
 
Návod na prípravu:
Na výrobu chutného likéru nepotrebujete žiadne zariadenia! Stačí sa riadiť týmito jednoduchými inštrukciami: 
  • pribalenú zmes nasypte voľne do maceračnej fľaše a zalejte 750ml kvalitného alkoholu podľa svojej chuti (vodka, schnapps alebo iný)
  • dobre zamiešajte / pretrepte, kým sa cukor úplne rozpustí
  • nechajte macerovať približne 20 dní na tmavom a chladnom mieste (občas pretrepte, ale bez otvárania fľaše)
  • prefiltrujte pomocou hrubého sitka
  • výsledkom je chutný likér s obsahom alkoholu približne 33%. Odporúčame podávať vychladený na 10-15°C. Môžete konzumovať priamo alebo použiť do miešaných nápojov.
  • ak chcete pripraviť jemnejší likér s obsahom alkoholu približne 25% zalejte na začiatku zmes s 600ml alkoholu a 180ml vody

Zloženie: biely kandizovaný cukor, tmavý kandizovaný cukor, koreň horca, artemisia umbelliformis 11,5%, bobule borievky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: